Aranżowanie małej kuchni – parę cennych porad na temat aranżacji niewielkiej przestrzeni

Aranżowanie małych przestrzeni to oryginalne wyzwanie nawet dla budowniczych. Trzeba jednak przyznać, iż jeśli pomieszczenia o małym metrażu mogą być uciążliwe w aranżacji, o tak wiele mają w sobie pewny nieodparty urok. Jak dlatego urządzić małą kuchnię przy bloku, by była urokliwa, a zarazem funkcjonalna? To kilka cennych porad, które wesprą was stworzyć praktyczne jak i również stylowe pomieszczenie do pichcenia!

Pojemna zabudowa kuchenna to istota

Dobry rozwiązaniem na rzecz posiadaczy małej kuchni stanie się wybór całkowitej zabudowy kuchennej – to znaczy takowej, która sięga od posadzki aż po sufit. Umożliwi nam to zyskać bardzo dużą przestrzeń do magazynowania różnych produktów spożywczych jak i również akcesoriów kuchennych. Jeśli boimy się, że pełna zabudowa nieco przytłoczy naszą drobną kuchnię, postarajmy się ograniczyć to wrażenie poprzez dobór odpowiedniego koloru i towaru mebli kuchennych np. mebelki z jasnego drewna brzozowego, białe lub pastelowe elewacje. W małej i wąskiej kuchni najlepiej postawić w zabudowę jednorzędową, która umożliwi nam swobodnie poruszać się po pomieszczeniu i zdobyć więcej miejsca do roboty.

Mała kuchnia – zapomnij o ciemnych odcieniach

Przy przypadku małej kuchni musimy zrezygnować z ciężkich jak i również ciemnych mebli na sprawa zabudowy w jasnym kolorze np. z dodatkiem przeszklonych szafek, które dodadzą obszarze prawdziwej “lekkości”. Pamiętajmy również o pozostawieniu jasnych elewacji, które optycznie zwiększą obszar kuchni. Poza meblami jak i również zabudową, jasny kolor muszą mieć także pozostałe frakcji wyposażenia – ciemne załączniki i akcesoria mogą efektywnie zabrać przestrzeń kuchni.

Wykorzystaj pustą ścianę w niedużej potraw

W małych jak i również wąskich kuchniach to oczywiście “wolna ściana” daje bardzo duże pole do popisu. Dzięki niej nie powinniśmy wcale rezygnować z jadalni w kuchni czy dysponowania wielu ciekawych gadżetów. Powiązanie np. składanych krzeseł jak i również stolika ze stabilnymi haczykami na powierzchnię płaską pozwoli nam zwyciężyć dodatkową przestrzeń dokładnie wówczas, gdy będziemy tego potrzebować. Starajmy się jednak nie zaakceptować zapychać ściany tysiącem zbędnych ozdób i bibelotów a mianowicie to może ostatecznie sprowadzić efekt odwrotny od zamierzonego i sprawić wrażenie poszczególnego wielkiego bałaganu.

Dobre światło – większa przestrzeń

Po aranżacji małej kuchni nie zaakceptować możemy zapominać o właściwym oświetleniu, które podobnie, jakim sposobem kolory, mogą optycznie rozbudować przestrzeń. Zrezygnujmy jednak spośród wiszących czy stojących żarówek na rzecz plafonów albo świateł halogenowych w podwieszanym suficie. Warto też jakim sposobem najbardziej rozważyć dodanie szczególnego oświetlenia do mebli np. w postaci pasków ledowych, które nie tylko przydadzą pomieszczeniu światła, ale także stylowego charakteru.

Wielofunkcyjne urządzenia AGD

W tej sytuacji im w mniejszym stopniu, znaczy lepiej, dlatego kupno sprzętów AGD do łazienki należy doskonale przemyśleć, aby niepotrzebne urządzenia nie zabierały nam cennego miejsca. Piec, płyta grzewcza, lodówka, okap – to urządzenia, które powinny trafić w wszelkiej kuchni. Rezygnacja ze zmywarki czy mikrofalówki pomoże mnie natomiast zyskać dodatkową obszar do przechowywania. Blendery, miksery, sokowirówki i inne malutkie sprzęty, które razem mają możliwość zająć sporą powierzchnię blatu czy szafek kuchennych, powinno się zastąpić wielofunkcyjnymi robotami kuchennymi tzw. multicookerami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *