Dom do remontu – czujności dotyczące kupna

Na branży możemy znaleźć bardzo wiele nieruchomości z drugiej dłoni w większości do renowacji. Zdecydowanym plusem takiego mieszkaniu jest niższa cena aniżeli kupno działki i w przykład budowa domu. Powinno się jednak zwrócić uwagę dzięki parę kwestii kupując tego typu dom by nie objawiło się, że mamy poprzednio sobą kosztowny remont, który wyniesie nas więcej aniżeli jakbyśmy budowali dom od czasu postaw. Druga sprawa to stan nieruchomości.

W wielu przypadkach po oględzinach okazuje się, że dom nadaje się do rozbiórki, zaś właściciel stara się jego „wcisnąć nam” jako ten, który nadaje się aż do remontu. Jak ocenić postać domu i nie dać naciągnąć się przy nabyciu?

W takich sytuacjach są dwa rozwikłania – znajomy i zaufany budowlaniec, który ma kilkuset procentową pewność do tegoż co mówi i stanie się w stanie ocenić stan naszej przyszłej nieruchomości, co więcej oszacować przybliżone koszty renowacji albo korzystania z ofert kierownika budowy.
Drugie wyjście niesie się z wydatkami ponieważ trzeba będzie uiścić za usługę jednak szef budowy to osoba najczęściej posiadająca uprawnienia budowlane jak i również tytuł inżynierski, więc może bardzo dobrze ocenić nieruchomość i jej stan i jak powinno przebiegać odnowienie i na co musimy zwrócić uwagę. Dodatkowo taka jednostka może pomóc przy negocjacjach, ponieważ podając przybliżone wydatki remontu możemy prosić o obniżenie ceny ze względu na stan nieruchomości, natomiast osoba jaką będzie szef budowy będzie tylko funkcjonować na naszą korzyść.

Do najdroższych elementów domu przylegają fundamenty, dach i elewacje dlatego na to należy zwrócić uwagę. Po w pierwszej kolejności w jakim stanie są fundamenty, czy nie ma pęknięć na ścianach i czy budynek nie podmaka jak i również nie dostaje wilgoci, pozostała sprawa to dach. Należy sprawdzić jaki jest stan poddasza i czy w razie remontu można zakładać na nie kolejną powłokę bez konieczności demontażu sędziwego pokrycia. Na przykład jeżeli dach jest odeskowany jak i również nigdzie nie przecieka, zaś jest pokryty papą to wystarczy wymienić starą papę i można śmiało obciążać przykładowo nowy gont bitumiczny co pozwoli znacznie zmniejszyć koszty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *