Inwestycje Rzeszów- innowacje w najlepszym wydaniu

Niewiele jest miast w Polsce, które rozwija się w tak zawrotnym tempie. Rzeszów to zaprzeczenie wszelkich stereotypów, jakie mieszkańcy naszego kraju mogą mieć o terenach znajdujących się w obrębie województwa podkarpackiego. Według statystyk instytucji Unii Europejskiej w Rzeszowie mamy największą liczbę studentów przypadających na jednego mieszkańca. Cały czas powstają nowe inwestycje i dla każdego realnie myślącego przedsiębiorcy jest jasne, że Rzeszów stwarza ogromne możliwości rozwoju.

Idealnym tego przykładem jest kompleks biurowo mieszkalny, który powstaje w rozgałęzieniu ulic Warszawskiej i Lubelskiej. Jednym z jego największych atutów jest bez wątpienia lokalizacja. Z jednej, bowiem strony od autostrady dzieli nas tylko 6 km (dojedziemy nią do Krakowa w przeciągu półtorej godziny), do międzynarodowego lotnika Jesionka mamy zaledwie 10 km a oprócz tego bez zbędnych utrudnień możemy się kierować na Warszawę lub Lublin. Inwestycje takie ta chciałoby się żeby powstawały w każdym większym mieście w Polsce. Rzeszów jest tutaj rewelacyjnym przykładem na to jak z miasta niewiele znaczącego przekształcić się w przeciągu zaledwie kilku lat w ważnego gracza na rynku krajowym i międzynarodowym.

Rzeszów i nowe inwestycje, jakie w nim powstają każą przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie to istotny węzeł komunikacyjny w kontaktach gospodarczych i handlowych z naszymi wschodnimi partnerami (planuje się ukończenie odcinka autostrady A4 do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej).