Kilka kroków do przebudowania piwnicy

 

Jednym z najprostszych sposobów, aby dodać nowy pokój do swojego domu to lepsze wykorzystanie przestrzeni, jaką już posiadasz. Większość piwnic to ciemne obszary, gdzie można przechowywać sezonowe ozdoby, stare zabawki, sprzęt sportowy i inne przedmioty, które nie są używane stale.

Ale być może przyszedł czas, aby ponownie wziąć pod uwagę, w jaki sposób korzystać z piwnicy? Przebudowa piwnicy jest opłacalnym sposobem, żeby znacząco zwiększyć przestrzeń życiową w swoim domu. Niespodziewanie można mieć pokój gościnny, pokój zabaw dla najmłodzszych, biuro w domu czy również pokój rekreacyjny -możliwości są ograniczone jedynie przez wyobraźnię.

Poniżej przedstawiono osiem nieskomplikowanych kroków przebudowy piwnicy:

1. Rozwiąż problem wody przy piwnicy

Gdy piwnica często ma problemy z wilgotnością, to mimo wszystko należy rozwikłać ten problem w całości przed rozpoczęciem jakichkolwiek robót przebudowy. Warto zadbać o jakość przebudowy piwnicy od podstaw.
Takie rozwiązania mają możliwość jednak zająć więcej czasu niż się większości osób wydaje. Najlepiej jest rozpocząć od rozmowy z miejscowym inspektorem specjalizującym się w problemach hydroizolacyjnych.

2. Podejmij decyzję w sprawie najważniejszego wykorzystania swojej piwnicy

Pomyśl się nad wykorzystaniem powierzchni dla działań, dla jakich typowe cechy piwnic proponują naturalne zalety.
Brak oświetlenia jest przydatny podczas konfigurowania zestawu talerzy. Izolacja umożliwia również na zrobienie z piwnicy placu zabaw, obszaru spotkań nastolatka czy także miejsca do ćwiczeń na instrumencie muzycznym.
Ponadto, e piwnicach, jest zazwyczaj gotowy dostęp do rzeczy, choćby takich jak linia wody czy kanały grzewcze i chłodzące. To sprawia, że kąpiel w takim miejscu jest w największym stopniu opłacalna.

3. Poszukaj wsparcia przy projekcie piwnicy

Budowniczy i projektant wnętrz wspomogą w uzyskaniu jak największej przestrzeni. Przezorność i pracowite planowanie mogą pomóc przy stworzeniu atrakcyjnej, wygodnej jak i również użytecznej przestrzeni.

4. Zwróć uwagę na cyrkulację powietrza

Podczas budowy domu przypuszczalnie zostały zainstalowane otwory na poddaszu. Podczas przebudowy piwnicy, należy pomyśleć o potrzebie porządnej cyrkulacji powietrza, dodając w przypadku potrzeby otwory.
Trzeba także dołączyć kanał powietrza powrotnego, ale należy pamiętać na temat tym, że powinien być położony z dala od pieca. Inaczej być może zasysać niebezpieczne spaliny kotła z powrotem do domu.
Dlatego dla bezpieczeństwa trzeba zainstalować detektor tlenku węgla w piwnicy w zamiarze wcześniejszego ostrzeżenia o potencjalnych problemach z odpowietrzania kotła lub innych dużych ustrojstw.

5. Zmaksymalizuj naturalne nasłonecznienie na poddaszu

Prawdopodobnie z wielu powodów będziesz chciał dodać więcej światła do piwnicy. Jeżeli części  piwnicy rozciągają się nad ziemią, wolno dodać nowiutkie okna lub rozbudować istniejące. Jeśli nie wydaje się być to możliwe, rozwiązaniem ma możliwość być wykopanie studni okien, jednak mogą one powiększyć problemy z wodą, zatem dobrym pomysłem jest wybudowanie tych z osłonami wodoszczelnymi. Kolejną zaletą jest to, że powiększone okna gwarantują alternatywne drogi ewakuacji po przypadku pożaru.

6. Wykorzystaj sztuczne światło w kreatywny sposób

Stropy piwniczne będą zazwyczaj niskie, przez jak stwarzane jest wrażenie jaskini. Aby to zrównoważyć, wykorzystuj oświetlenia pośredniego. Pozwoli to na otworzenie przestrzeni jak i również sprawi, że pomieszczenie wyda się większe niż jest w rzeczywistości.
Lustra instalowane na ścianach lub sufitach również mogą wzmacniać rezultaty świetlne.

7. Pomyśl na temat dobrej izolacji piwnicy

Poprawna izolacja jest kluczem aż do stworzenia wygodnej i jałowej piwnicy.
Skuteczna izolacja oddziela ciepłe powietrze w obszarze od zimnych ścian, zapobiegając w taki sposób problemom związanych wraz z wilgocią, które wynikają z kondensacji.

8. Wybierz praktyczne umeblowanie

Staraj się nie korzystać z dywanów jak i również zasłon. Uważaj również na przechowywanie ubrań, pościeli jak i również książek na poddaszu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *