Konstrukcja domu dzień po dniu

 

Dom jest marzeniem wielu Polaków. Zdobyty kosztem dużej liczby wyrzeczeń cieszy. Jednak droga do sukcesu nie wydaje się być zwykle usłana różami.

1. Zakup działki.
Na zaczątek trzeba zakupić działkę. Wskazując okolicę, gdzie stanie dom lepiej wcześniej zapoznać się z planem zagospodarowania przestrzennego. Można tego dokonać w miejscowym Urzędzie Miasta albo Gminy. Żadna firma budowlano-remontowa nie rozpocznie współpracy z właścicielem posesji, który nie dopełni formalności.

2. Plan to podstawa.
Projekt wolno nabyć w dwojaki środek. Kupić typowy, powtarzalny z katalogu, jakie oferują ogromne firmy architektoniczne lub złożyć zamówienie na plan w pracowni architektonicznej tylko dla siebie.
Dobrze jest wcześniej pomyśleć o opcji z nadzorem autorskim. Tak na wszelki wypadek, gdyby wystąpiły zapytania wraz z strony administracji. W patentach z katalogu zwykle mniej uwagi poświęca się frakcji instalacyjnej, a ważne wydaje się ona, kiedy zaczyna się prace wykończeniowe.

3. Podłączenie mediów.
Nawet gdy tylko pragniemy przeprowadzić remont mieszkania, być może się okazać, że powinniśmy uzyskać nowe pozwolenia aż do podłączenia prądu lub gazu. Na początek występujemy o wydanie promesy przyłączeniowej. Wydaje się być to równoznaczne z otwarciem procesu wydania pozwoleń, który kończy się określeniem kryteriów, na jakich będzie realne korzystanie z określonego medium. Nie występuje się o promesę w stosunku do tych mediów, które są wymienione w planie nasadzenia przestrzennego i ciąży na nich wymóg konieczności przyłączenia.

4. Dodatkowe dokumenty.
Być może się zdarzyć, że organizując tylko remont domu będzie konieczność dostarczenia do administracji dodatkowych dokumentów. Należy mieć to na uwadze jak i również się nie zniechęcać. Wybraną z takich sytuacji wydaje się być wycinka drzew na terytorium parceli budowlanej.

5. Pozwolenie na budowę.
W celu zdobycia pozwolenia na budowę należy złożyć wniosek formalny, projekt w czterech egzemplarzach, ekstrakt MPZP lub indywidualne wzory zabudowy, zaświadczenie o mieniu przedmiotu sprawy, czyli parceli oraz promesy przyłączeniowe. Zarządzanie ma 64 dni w rozpatrzenie, następnie 14 na uprawomocnienie lub odwołanie.

6. Uwaga na pułapki!
Na nieszczęście tylko remonty mieszkań będą w miarę bezpieczne od czasu wpadnięcia ich organizatorów po matnię przepisów. Remonty budynków mogą niestety wciągać udziałowców w pułapki.
Nowe reguły budowlane mówią, że jeżeli inwestycja nie wywiera oddziaływania na posesje sąsiadujące, to znaczy. jej oddziaływanie mieści się w granicach działki, w której prowadzone są operacje, do rozpoczęcia budowy trzeba tylko samo zgłoszenie. Jednakże z uwagi na niedopowiedzenie przepisów, które uległy odmianie zaleca się stosowanie dawnej ścieżki postępowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *