Od czego zacząć meblowanie gabinetu

Wydawać by się mogło, że urządzanie salonu nie stanowi problemu. A jednakże, ile razy zdarzyło Państwu się być w lokalach, których salony odpychają? Jak dużo razy zdarzyło się Tobie mówić, ze za nic nie chcielibyście tak żyć? Ile razy uznawaliście, iż osoba, która w taki sposób ustawiła meble jest niespełna rozumu? Aby posiadać wygodny i funkcjonalny salon, można zdać się w profesjonalnego dekoratora wnętrz albo na zdrowy rozsądek. Tak czy owak, dobrze znać podstawy kształtowania mebli w salonie.

Zaś od czego zacząć? Przecież od tego, co przy salonie będzie grało pierwsze skrzypce. Dla wielu ludzi będzie to stojący w honorowym miejscu telewizor. I nie ma w tym nic złego. Jeśli więc pragniecie mieć w pokoju codziennym telewizor, od niego zacznijcie ustawianie mebli (najpierw w głowie czy na kartce papieru, a dopiero następnie w rzeczywistości).

Ustawienie telewizora definiować będzie ustawienie wszelkich pozostałych mebli, an osobiście telewizor może być załatwiony tylko w kilku obszarach. Przede wszystkim, należy ulokować go tak, by nasłonecznienie wpadające przez okno nie zaakceptować odbijało się tutaj. Najkorzystniej więc byłoby go ulokować tyłem do okna, lecz w jego świetle. To jednak dla chętnych, ponieważ nie każdy chce dysponować ekran właśnie w tymże miejscu. Jeśli nie, ustaw telewizor tak, by wraz z miejsca, z którego zazwyczaj będziesz patrzył na ekran, nie odbijało się przy nim ani okno, oraz ściana, na którą spadać będą promienie słoneczne, poprzez to okno wpadające. Promieniowanie nie mogą także spadać bezpośrednio na płaszczyznę ekranu. Jak widać, wcale nie zaakceptować łatwo będzie znaleźć po salonie takie miejsce, zaś gdy już je odnajdziemy, nie posiadamy wielkiej możliwości w przestawienie telewizora.

Teraz pójdzie już z górki. Gdy mamy umiejscowienie ekranu, znamy zapewne, skąd go przeglądać. Tam staną meble aż do wypoczynku – sofa, narożnik lub fotele, w relacji od potrzeb i liczbie osób, które mają spędzić czas w salonie. W tej chwili w przestrzeni pozostałej, powinno się umiejscowić stół (jeśli nie zaakceptować mamy oddzielnego pomieszczenia dzięki jadalnię). Pozostałe kąty służące do zagospodarowania wedle potrzeb jak i również zainteresowań domowników – regał na książki lub produkcje filmowe, stojak na gazety, barek z alkoholem, witryna spośród zastawą stołową lub szkłem a nawet jakiś rowerek do ćwiczeń. Jednak, kiedy przyjdą goście, najważniejszymi sprzętami dla nich będzie stół (przy którym zjedzą posiłek) oraz kanapa, gdzie spoczną, by wypić kawę bądź obejrzeć zaproponowany przez gospodarza seans filmowy. A jeżeli te miejsca będą komfortowe, to i domownikom komfortowo będzie z salonu używać i goście nie są mieli powodów do marudzeniewyrzekania.

Jeśli w salonie nie istnieje telewizora, sprawa jest do tego stopnia łatwiejsza, że nie należy się przejmować światłem. Wówczas wybieramy element, który stanie się stanowił najważniejszy punkt gabinetu – stół lub stół kawowy, przy którym konsumować będziemy posiłki, ale również rozegramy kilka partii komputerów planszowych, karcianych lub ułożymy puzzle, a może 2 fotele, w które zapadniemy się, by poczytać lektury w długie zimowe noce? Być może mamy tak wiele szczęścia, że dysponujemy kominkiem? A może najważniejszym składnikiem naszego salonu będzie biureczko z komputerem? Cokolwiek aby to nie było, przy salonie powinien być miejsce centralny. Powinno dać się zinterpretować co stanowi środku życia. W przeciwnym wypadku salon będzie martwy, natomiast wraz z nim umrze i reszta domu. Natomiast przecież chcemy go wypełnić pozytywną energią, prawda?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *